studijni@vsaps.cz
727 863 424

Sebezkušenostní autogenní trénink

INFORMACE O PROGRAMU

Vezměte svůj život do vlastních rukou Vážení zájemci o trénink, našim studentům poskytujeme mj. jedinečnou možnost absolvovat nácvik Schultzova Autogenního tréninku, který je vědecky podloženou metodou prevence a snížení stresu.  Je to autosugestivní relaxační metoda, jak působit na vlastní tělo a psychiku, kterou může používat každý. Je vhodná ke snížení trémy před zkouškami, autoritami i před veřejným vystoupením. Umožňuje lépe porozumět sobě i svému životu a pozitivně ovlivňovat vlastní zdraví a životní pohodu.

Nácvik základního stupně Autogenního tréninku (AT) probíhá v šesti nácvikových setkáních a je zaměřen na osvojení a postupné ovládání základních fyziologických a mentálních funkcí a jejich propojení. Spočívá v dosažení relaxace postupným cíleným uvolňováním končetin, hrudníku, břicha a v navozování klidného hlubokého dechu, pravidelného srdečního tepu a chladného čela. Ve výcvikových setkáních absolvujete tento proces zcela uvolněně, příjemně, s pozvolným přidáváním nácvikových prvků. V závěrečných setkáních je dokážou samostatně zvládnout všichni účastníci. Osvojením AT dostáváte do své moci vlastní pocity a fyziologické i psychické funkce v míře větší než kdykoliv předtím.

AT se také může stát Vaším celoživotním průvodcem v osobnostním rozvoji po stránce tělesné, psychické i duchovní. Autogenní trénink je typicky nácvikovou metodou, která pro základní osvojení vyžaduje průvodce, zkušeného trenéra. Nácvik pak lze vhodně doplnit i hudební nahrávkou, či videem. Autogenní trénink, jehož autorem je lékař Johannes H. Schultz tvoří hlavní náplň tréninkových setkání.

Během tréninku se informačně seznámíte i s dalšími zdroji, ze kterých trénink vychází a s dalšími metodami, se kterými má AT společnou podstatu. Z mnoha dalších jsou to například techniky Zlaté mysli původem z Austrálie, které v Praze představil Milan Bodák, ve spojení s přechodem žhavého uhlí, dnes nazývané Fire Walking. Dalším zdrojem může být Metoda kontroly mysli José Silvy, který vytvořil celosvětově známou školu praktické meditační metody v alfa hladině.

Tyto postupy jsou uplatnitelné zejména ve vyšším stupni AT, který je ve větší míře spojen s meditační úrovní. Společné pro výše uvedené metody je využití schopnosti našeho organizmu snížit mozkovou aktivitu z běžné denní frekvence cca 14 - 40 Hz, označované jako beta hladina, na přibližně 8-13 Hz, nazvanou alfa hladina mozkové aktivity. Dobrým základem pro AT je také cvičení jógy. Dlouholeté zkušenosti lektora Autogenního tréninku dr. Medzihorského s praktikováním a výukou těchto metod, Vám umožní příjemně absolvovat základní AT a naučit se ho v životě používat.

Otevře se Vám tím nový obzor a mimořádné možnosti mít větší vliv na svůj život, vztahy, studium i práci. Známé je také využití ve sportu. Můžete tak získat skvělý pocit, že Váš život záleží především na Vás.Výcvik základního stupně AT probíhá na VŠAPs v 6 setkáních v časových rozestupech určených pro samostatné procvičování. Pro studenty kombinovaného studia se uskutečňuje o víkendech, ve kterých absolvují výuku, vždy v závěrečné hodině sobotního programu. Dále navazuje diskuze a konzultace k individuálním otázkám účastníků.

Při velkém zájmu jsme schopni zorganizovat AT také v jiném módu pro denní studenty VŠAPs. Pošlete nám přihlášku, příp. podnět pro další formu zorganizování AT, která Vám bude vyhovovat. 

PRO KOHO JE VÝCVIK URČEN

  • Pro studenty VŠAPs denního a kombinovaného studia.
  • Nově přihlášené/přijaté. Pro absolventy VŠAPs.

OBSAH VÝCVIKU 

  • Seznámení s teoretickým a praktickým zázemím relaxačních technik.
  • Schultzův klasický autogenní trénink, jako psychohygienická a psychoterapeutická metoda.
  • Nácvik šesti stupňů základní úrovně autogenního tréninku.
  • Práce se svým podvědomím v alfa hladině, zvýšení koncentrace a tvořivosti
  • Získat spolehlivou základnu pro své psychické zdraví 

ROZSAH 

  • 6 setkání v návaznosti na rozvrh kombinovaného studia (soboty po skončení výuky) v prostorách VŠAPs v Terezíně v časech 16:45h - 17:45h

LEKTOR

Foto rektoraPhDr., Mgr. Štefan Medzihorský, zkušený lektor, psycholog, konzultant, odborník na asertivitu, rétoriku a prezentaci, rektor VŠAPs.

Certifikovaný europsycholog a mentor EUROPSY. Vysokoškolský pedagog a rektor Vysoké školy aplikované psychologie v Terezíně.

Vystudoval Farmaceutickou fakultu Univerzity Komenského v Bratislavě a psychologii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. V letech 1983-1988 absolvoval pětiletý komunitní výcvik ve skupinové psychoterapii SUR.

V letech 1981-1989 působil jako vědecký pracovník Ústavu rozvoje vysokého školství MŠMT, poté byl do roku 1992 ředitelem Institutu pro zvyšování manažerské kvalifikace na Fakultě ekonomiky a managementu VŠZ (nyní Zemědělská univerzita v Praze). Dlouhodobě vyučoval na Farmaceutické fakultě Univerzity Karlovy v Hradci Králové, poté také na Farmaceutické fakultě Univerzity Komenského v Bratislavě psychologii jednání s pacientem.

Publikoval řadu odborných a vědeckých článků, vydal publikaci Asertivita (1991), první na toto téma v ČR. Založil vědecký recenzovaný časopis Aplikovaná psychologie / Applied Psychology, vydávaný VŠAPs od roku 2016. Je členem Českomoravské psychologické společnosti, České asociace psychologů práce a organizace, České manažerské asociace.

TERMÍNY

BUDOU STANOVENY

CENA

1.000,- Kč za šest výcvikových setkání vždy v délce jedné hodiny.

MÍSTO KONÁNÍ

Vysoká škola aplikované psychologie
Akademická 409
411 55 Terezín

KONTAKT

Bc. Markéta Bendová, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., tel: 727 826 750

Odkaz na přihlášení zdeOdkaz bude vytvořen

Leták ke stažení:  SEBEZKUŠENOSTNÍ AUTOGENNÍ TRÉNINK (213.38 KB)

Schopnosti porozumět sobě i druhým Vás obohatí!