studijni@vsaps.cz
727 863 424

Kampus VŠAPs v Terezíně

Poznej místo, kde se spojuje vzdělávání, historie, lidskost, odbornost a osobní rodinný přístup.

BUDOVA ŠKOLY – MODERNÍ PROSTORY S NÁDECHEM HISTORIE Z 18. STOLETÍ

Vysoká škola aplikované psychologie sídlí v kompletně zrekonstruované historické budově bývalých Dělostřeleckých kasáren v Terezíně v blízkosti vstupu do města přes Litoměřickou branou. Veškeré přednáškové, výukové a konzultační aktivity, týkající se studijních programů, se odehrávají zde. Areál postavený v klasicistním slohu v letech 1782 až 1784 poskytuje příjemné prostředí pro vzdělávání a osobní rozvoj.

K dispozici je:

  • 1 Aula
  • 5 Učeben
  • Odpočinkové zázemí pro studenty
  • Nádvoří pro relaxaci i aktivní pohyb
  • Možnost parkování přímo u školy
  • Příjemné okolí a nádech historie

Přednášková aula má kapacitu 100 osob. Slouží přednáškám pro studenty a konají se v ní odborné konference a veřejně přístupné přednášky, akademické obřady a také úvodní soustředění nových studentů. Dvě učebny mají kapacitu 20 osob, další  30 až 40 osob.

Zařízení učeben je flexibilní a snadno je lze přizpůsobit pro potřeby přednášek, seminářů nebo pro výuku v malých diskuzních skupinách, pro individuální nácvik praktických aplikací s analýzou videozáznamů, pro výcviky a sebezkušenostní kurzy a semináře.

Učebny i aula mají multifunkční charakter. Jsou plně vybaveny audiovizuální technikou pro prezentování přednášek a pro edukační proces interaktivního charakteru. Z auly a učeben je výhled do parkové zeleně nebo na hradby pevnostního města Terezín. Veškeré prostory školy jsou kompletně pokryty bezplatnou sítí wifi.

Také jsou tu kanceláře vedení a prorektorů VŠAPs a samostatní místnost pro pedagogy se zázemím pro odpočinek a občerstvení.

Vchod
Vchod
Pohled z ulice
Pohled z ulice
Aula
Aula
Učebna
Učebna
Knihovna
Knihovna
Nádvorí
Nádvorí
Aula
Aula
Aula pruhled
Aula pruhled
 

UBYTOVÁNI V AREÁLU VŠAPs

Na přízemí v areálu historické budovy Vysoké školy aplikované psychologie v tzv. Dělostřeleckých kasárnách jsou k dispozici pokoje, které mohou využít naši studenti a hosté na krátkodobé nebo dlouhodobé ubytování. Nabízíme ubytování kvality vyšší 1*, s nádechem historie z 18. století.

Kapacitu máme 34 lůžek v jednotlivých pokojích s vlastním zázemím.

Více o ubytování

INTERNET

Pro všechny studenty je v areálu školy k dispozici bezplatné připojení na internet.

Více o připojení

KNIHOVNA VŠAPs

Součástí školy je studovna a vysokoškolská knihovna. Knihovna VŠAPs buduje a spravuje knihovní fond v souladu s profilem akreditovaných studijních programů. Knižní fond pokrývá studijní program a ve volném výběru je umístěno více než 2500 svazků. 

Součástí knihovny je i studovna.

Dostupnost knihovny je přes výuku 7 dní v týdnu.

Více o knihovně

RESPIRIUM a VENKOVNÍ PROSTORY

Pro studenty je určena odpočinková místnost (respirium), ve které jsou automaty na studené a teplé nápoje a na drobné občerstvení. Další prostor k odpočinku a setkávání studentů je v hale před studijním oddělením, kde jsou křesla a stolky. Využívat mohou i studentskou kuchyňku s lednicí, mikrovlnnými troubami a rychlovarnými konvicemi. Kuchyňka je vybavena místy k sezení a odpočinku.

Studenti využívají také venkovní posezení ve dvorním traktu budovy nebo v přilehlém parku s altánem, lavičkami a možností občerstvení.

STUDIJNÍ ODDĚLENÍ

V prostorách vysoké školy je také studijní oddělení, které je k dispozici 7 dní v týdnu.  Studenti mohou využívat multifunkční zařízení na studijním oddělení a platební terminál pro úhradu doplňkových služeb, spojených se studiem.

Více o studijním oddělení zde

LOKALITA – MĚSTO TEREZÍN

Terezín je dobře dostupný z Prahy autem (cca 50 km), přímými autobusovými spoji do města Terezín, nebo vlaky do nedalekých Bohušovic nad Ohří. Dobrá je i dopravní dostupnost z regionálních měst a obcí. Do 4 km vzdáleného historického centra královského města Litoměřice vede pěší stezka podél golfového hřiště s okouzlujícími výhledy na České středohoří.

V Terezíně jsou 4 restaurace, do kterých je možné zajít na oběd či večeři, a také několik prodejen potravin

Více o Terezíne a okolí zde

Schopnosti porozumět sobě i druhým Vás obohatí!