studijni@vsaps.cz
727 863 424

Studentský průkaz

ISIC nebo také International Student Identity Card je jediný celosvětově uznávaný doklad prokazující status studenta střední, vyšší odborné nebo vysoké školy a vybraných jednoletých pomaturitních studijních oborů. 

ISIC 

Průkaz vydává světová organizace ISIC Association pod záštitou UNESCO již více než 65 let. (www.isic.cz). Studenti VŠAPs si mohou zažádat o ISIC kartu prostřednictvím webového formuláře na www.isic.cz. Formulář je potřeba vyplnit a nechat potvrdit na studijním oddělení. 

ISIC dnes také v digitální podobě a v aplikaci.

https://www.isic.cz/prukazy/isic/

Na ISIC kartu student denního studia může čerpat výhody vyplývající ze statutu studenta (kompletní informace zde: https://www.vysokeskoly.com/zajimavosti-pro-studenty-slevy-nabidky-akce-1/status-studenta-2022-do-kdy-jste-studenty-po-ma#co%20obn%C3%A1%C5%A1%C3%AD). 

Žádost si můžete stáhnout zde:  Žádost o vystavení průkazu ISIC/ITIC (61 KB)

Studijní průkaz VŠAPS

Studijní průkaz studenta VŠAPs – každý student na adaptačním soustředění obdrží studijní průkaz, na kterém je uvedeno jméno studenta, osobní číslo a fotografie. Tímto průkazem se student prokazuje u zkoušek, opravňuje ho k zapůjčení publikací z vysokoškolské knihovny a prokazuje jím svou totožnost. Povinností studenta je průkaz nosit u sebe a na vyžádání ho předložit.

Schopnosti porozumět sobě i druhým Vás obohatí!