studijni@vsaps.cz
727 863 424

Sebezkušenostní autogenní trénink

INFORMACE O PROGRAMU

Vezměte svůj život do vlastních rukou Vážení zájemci o trénink, našim studentům poskytujeme mj. jedinečnou možnost absolvovat nácvik Schultzova Autogenního tréninku, který je vědecky podloženou metodou prevence a snížení stresu.  Je to autosugestivní relaxační metoda, jak působit na vlastní tělo a psychiku, kterou může používat každý. Je vhodná ke snížení trémy před zkouškami, autoritami i před veřejným vystoupením. Umožňuje lépe porozumět sobě i svému životu a pozitivně ovlivňovat vlastní zdraví a životní pohodu.

Nácvik základního stupně Autogenního tréninku (AT) probíhá v šesti nácvikových setkáních a je zaměřen na osvojení a postupné ovládání základních fyziologických a mentálních funkcí a jejich propojení. Spočívá v dosažení relaxace postupným cíleným uvolňováním končetin, hrudníku, břicha a v navozování klidného hlubokého dechu, pravidelného srdečního tepu a chladného čela. Ve výcvikových setkáních absolvujete tento proces zcela uvolněně, příjemně, s pozvolným přidáváním nácvikových prvků. V závěrečných setkáních je dokážou samostatně zvládnout všichni účastníci. Osvojením AT dostáváte do své moci vlastní pocity a fyziologické i psychické funkce v míře větší než kdykoliv předtím.

AT se také může stát Vaším celoživotním průvodcem v osobnostním rozvoji po stránce tělesné, psychické i duchovní. Autogenní trénink je typicky nácvikovou metodou, která pro základní osvojení vyžaduje průvodce, zkušeného trenéra. Nácvik pak lze vhodně doplnit i hudební nahrávkou, či videem. Autogenní trénink, jehož autorem je lékař Johannes H. Schultz tvoří hlavní náplň tréninkových setkání.

Během tréninku se informačně seznámíte i s dalšími zdroji, ze kterých trénink vychází a s dalšími metodami, se kterými má AT společnou podstatu. Z mnoha dalších jsou to například techniky Zlaté mysli původem z Austrálie, které v Praze představil Milan Bodák, ve spojení s přechodem žhavého uhlí, dnes nazývané Fire Walking. Dalším zdrojem může být Metoda kontroly mysli José Silvy, který vytvořil celosvětově známou školu praktické meditační metody v alfa hladině.

Tyto postupy jsou uplatnitelné zejména ve vyšším stupni AT, který je ve větší míře spojen s meditační úrovní. Společné pro výše uvedené metody je využití schopnosti našeho organizmu snížit mozkovou aktivitu z běžné denní frekvence cca 14 - 40 Hz, označované jako beta hladina, na přibližně 8-13 Hz, nazvanou alfa hladina mozkové aktivity. Dobrým základem pro AT je také cvičení jógy. Dlouholeté zkušenosti lektora Autogenního tréninku dr. Medzihorského s praktikováním a výukou těchto metod, Vám umožní příjemně absolvovat základní AT a naučit se ho v životě používat.

Otevře se Vám tím nový obzor a mimořádné možnosti mít větší vliv na svůj život, vztahy, studium i práci. Známé je také využití ve sportu. Můžete tak získat skvělý pocit, že Váš život záleží především na Vás.Výcvik základního stupně AT probíhá na VŠAPs v 6 setkáních v časových rozestupech určených pro samostatné procvičování. Pro studenty kombinovaného studia se uskutečňuje o víkendech, ve kterých absolvují výuku, vždy v závěrečné hodině sobotního programu. Dále navazuje diskuze a konzultace k individuálním otázkám účastníků.

Při velkém zájmu jsme schopni zorganizovat AT také v jiném módu pro denní studenty VŠAPs. Pošlete nám přihlášku, příp. podnět pro další formu zorganizování AT, která Vám bude vyhovovat. 

PRO KOHO JE VÝCVIK URČEN

  • Pro studenty VŠAPs denního a kombinovaného studia.
  • Nově přihlášené/přijaté. Pro absolventy VŠAPs.

OBSAH VÝCVIKU 

  • Seznámení s teoretickým a praktickým zázemím relaxačních technik.
  • Schultzův klasický autogenní trénink, jako psychohygienická a psychoterapeutická metoda.
  • Nácvik šesti stupňů základní úrovně autogenního tréninku.
  • Práce se svým podvědomím v alfa hladině, zvýšení koncentrace a tvořivosti
  • Získat spolehlivou základnu pro své psychické zdraví 

ROZSAH 

  • 6 setkání v návaznosti na rozvrh kombinovaného studia (soboty po skončení výuky) v prostorách VŠAPs v Terezíně v časech 16:45h - 17:45h

LEKTOR

Foto rektoraPhDr., Mgr. Štefan Medzihorský, zkušený lektor, psycholog, konzultant, odborník na asertivitu, rétoriku a prezentaci, rektor VŠAPs.

Certifikovaný europsycholog a mentor EUROPSY. Vysokoškolský pedagog a rektor Vysoké školy aplikované psychologie v Terezíně.

Vystudoval Farmaceutickou fakultu Univerzity Komenského v Bratislavě a psychologii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. V letech 1983-1988 absolvoval pětiletý komunitní výcvik ve skupinové psychoterapii SUR.

V letech 1981-1989 působil jako vědecký pracovník Ústavu rozvoje vysokého školství MŠMT, poté byl do roku 1992 ředitelem Institutu pro zvyšování manažerské kvalifikace na Fakultě ekonomiky a managementu VŠZ (nyní Zemědělská univerzita v Praze). Dlouhodobě vyučoval na Farmaceutické fakultě Univerzity Karlovy v Hradci Králové, poté také na Farmaceutické fakultě Univerzity Komenského v Bratislavě psychologii jednání s pacientem.

Publikoval řadu odborných a vědeckých článků, vydal publikaci Asertivita (1991), první na toto téma v ČR. Založil vědecký recenzovaný časopis Aplikovaná psychologie / Applied Psychology, vydávaný VŠAPs od roku 2016. Je členem Českomoravské psychologické společnosti, České asociace psychologů práce a organizace, České manažerské asociace.

TERMÍNY

BUDOU STANOVENY

CENA

1.000,- Kč za šest výcvikových setkání vždy v délce jedné hodiny.

MÍSTO KONÁNÍ

Vysoká škola aplikované psychologie
Akademická 409
411 55 Terezín

KONTAKT

Bc. Markéta Bendová, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel: 727 826 750

Odkaz na přihlášení zdeOdkaz bude vytvořen

Leták ke stažení:  SEBEZKUŠENOSTNÍ AUTOGENNÍ TRÉNINK (213.38 KB)

Schopnosti porozumět sobě i druhým Vás obohatí!